نوشته قبلی نوشته بعدی سابق گوگل می گوید PageRank در سال ۲۰۰۶ جایگزین شده است

سابق گوگل می گوید PageRank در سال ۲۰۰۶ جایگزین شده است

سابق گوگل می گوید PageRank در سال ۲۰۰۶ جایگزین شده است منتشر شده در آوریل 3, 2020ارسال دیدگاه

علاقه مند به حوزه Seo & Sem

یک مهندس نرم افزار Google سابق در بحث هکر اخبار ، در مورد نحوه عملکرد گوگل اظهار نظر کرد. در طول راه وی اظهار داشت که Google دیگر از الگوریتم اصلی PageRank استفاده نمی کند.

Google از PageRank اصلی استفاده نمی کند؟

بحث هکر اخبار در مورد بحث و گفتگو در مورد ایجاد موتور جستجوی رقابتی شروع به کار کرد و یک گوگلر سابق برای گفتگو درمورد PageRank گوگل وارد این برنامه شد.

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

این چیزی است که سابق گوگلر درباره PageRank گفت که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد:

"اظهارنظرها مبنی بر اینکه PageRank در مورد سس مخفی Google است ، نیز واقعاً صحیح نیست – Google از سال ۲۰۰۶ تاکنون از PageRank استفاده نکرده است. آنچه در مورد داده های جستجو و کلیک در مورد مهم هستند نزدیک تر هستند …

وی سپس با این موارد پیگیری کرد:

آنها در سال ۲۰۰۶ آن را با الگوریتمی جایگزین كردند كه نتایج تقریباً مشابهی ارائه می دهد اما برای محاسبه سرعت قابل توجهی دارد. الگوریتم جایگزینی عددی است که در نوار ابزار گزارش شده است ، و آنچه گوگل را به عنوان PageRank ادعا می کند (حتی نام مشابهی نیز دارد ، بنابراین ادعای گوگل از نظر فنی نادرست نیست).

هر دو الگوریتم O (N log N) هستند اما جایگزینی دارای ثابت بسیار کمتری در فاکتور log N است ، زیرا این کار با نیاز به تکرار تا زمانی که الگوریتم همگرا شود از بین می رود. این نسبتاً مهم است زیرا وب از صفحات ۱-۱۰M به ۱۵۰B + افزایش می یابد. "

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

PageRank و PageRank جدید

هملت باتیستا درمورد افشاگری موجود در بحث هکر اخبار.

بیل اسلاوسکی ، کارشناس ثبت اختراع جستجو با صدای جیر جیر پاسخ داد:

"نسخه جدید Google PageRank در سال ۲۰۰۶ به عنوان حق ثبت اختراع اعطا شد. همزمانی؟"

تصویر صفحه صدای جیر جیر از بیل اسلاوسکی

بیل اسلاوسکی درمورد این PageRank جدید در نوامبر ۲۰۱۵ نوشت .

بیل در آن مقاله ۲۰۱۵ نوشت:

گوگل گفت: "تحت این حق ثبت جدید ، مجموعه متنوعی از صفحات قابل اعتماد را برای اضافه کردن سایت های بذر اضافه می کند. هنگام محاسبه رتبه بندی برای صفحات. Google فاصله ای را از صفحات بذر تا صفحات رتبه بندی شده محاسبه می کند. "

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

در اینجا آنچه بیل در مورد پیج رنک جدید در پست پیگیری از آوریل ۲۰۱۸ ذکر کرد :

"حق ثبت اختراع PageRank ، اختصاص یافته به دانشگاه استنفورد ، منقضی شده است. Google دارای مجوز اختصاصی برای استفاده از PageRank بود. Google یک به روزرسانی PageRank را ثبت کرد که الگوریتم متفاوتی در پشت آن وجود دارد. "

بیل سپس از حق ثبت اختراع نقل کرد:

"یک موتور جستجوی محبوب توسعه یافته توسط Google Inc. از Mountain View ، کالیفرنیا ، از PageRank.RTM استفاده می کند. به عنوان یک متریک با کیفیت صفحه برای هدایت موثر فرایندهای خزیدن وب ، انتخاب فهرست و رتبه بندی صفحه وب. "

آیا PageRank جدید الگوریتم رتبه بندی مسافت لینک است؟

اختراعات ثبت شده گوگل که بیل اسلاوسکی از آن استناد می کند در رتبه بندی پیوندها با شروع مجموعه بذر قابل اعتماد متمرکز شده است. این یک الگوریتم اعتماد نیست. نام ثبت اختراع در حال ایجاد رتبه بندی برای صفحات با استفاده از فاصله ها در نمودار وب پیوند است .

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

با این عنوان بدیهی است که این یک الگوریتم رتبه بندی از راه دور است ، که از مسافت های یک مجموعه بذر قابل اعتماد برای محاسبه یک شکل PageRank استفاده می کند. این یک الگوریتم اعتماد نیست.

پیشنهاد ویژه  نحوه ارسال وب سایت ها و صفحات به موتورهای جستجو: یک راهنمای ساده

الگوریتم اصلی PageRank دیگر در استفاده نیست؟

اگر به این مهندس نرم افزار باور شود ، الگوریتم اصلی PageRank دیگر مورد استفاده نیست. همانطور که بیل اسلاوسکی اظهار داشت ، ممکن است جایگزین یک الگوریتم کارآمدتر با نام مشابه شود.

آیا این واقعاً یک گوگلر سابق است؟

من معتقدم که این یک Googler سابق است. با توجه به مشخصات هکر اخبار وی ، نام وی جاناتان تانگ است.

تصویر پروفایل پروفایل هکرهای googler سابق

این نام با نمایه LinkedIn به همین نام با اطلاعات پس زمینه زیر مطابقت دارد:

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

"مهندس ارشد نرم افزار
نام شرکت: Google
تاریخ استخدام: ژانویه ۲۰۰۹ – مه ۲۰۱۴

من به عنوان مهندس نرم افزار UI در جستجو پیوستم و سپس به تدریج بیشتر به سمت کار با پس زمینه حرکت کردم ، که در نهایت با پشته جستجو کامل کار کردم. همچنین به Google+ و GFiber راه اندازی شد. "

مهندس Google اطلاعات بیشتری درباره Google نشان می دهد

این مهندس اظهار داشت كه دلیلی كه برخی از آنها می توانند نتایج جستجوی Google را رضایت بخش نبینند به این دلیل است كه برای جلب رضایت توده ها و نه فرد تنظیم شده است. من تماس گرفتم که اثر Fruit Loops ، جایی که Google مانند یک راهرو غلات سوپر مارکت ، آنچه را که انتظار دارند ببیند به کاربران نشان می دهد ، که در بعضی موارد Fruit Loops است.

در اینجا توضیح او در مورد اینکه چرا SERP های Google ممکن است از نظر برخی رضایت بخش نباشد:

دلیل این امر به این دلیل است که ساختمان Google برای مخاطبان اصلی ، زیرا جریان اصلی (طبق تعریف) بسیار بزرگتر از هر طاقچه است. آنها با انجام این کار ، شادی کل (هر چند نه شادی خاص شما) را بیشتر می کنند. "

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

جستجوهای تجاری جستجوهای غیر تجاری را یارانه می دهد

گوگل همچنین در مورد درصد درآمدهای حاصل از جستجوهای تجاری بحث کرده است ، اگرچه وی اجازه داد که شماره های او تاریخ گذاری شود.

"Google اساساً ۸۰٪ از درآمد خود را از جستجوی محصولات یا خدمات تجاری (بیمه ، وکلا ، درمانگران ، SaaS ، گل و غیره) می کند. باقی مانده بین AdSense ، Cloud ، Android ، Google Play ، GFiber ، YouTube ، DoubleClick ، و غیره (ممکن است اکنون کمی بالاتر باشد). "

نحوه بازیابی سند Google

وی سپس درباره نحوه بازیابی اسناد برای هر پرس و جو بحث کرد:

"به یاد داشته باشید ، جستجو (تقریباً) به هر سند نمایه شده در هر پرس و جو لمس می کند – اگر در تأخیر درخواست ۲۰۰ میلیونی برای اسناد ۴B پرتاب کنید ، درخواست شما تقریباً ۲۵ سال زمان خواهد برد.

… از یک فهرست استفاده می کند و فقط اسنادی را که در یکی از لیست های ارسال مربوط قرار دارد لمس می کند. با این حال ، بعد از ایجاد اصطلاحات ، تصحیح طلسم ، مترادف ها و تعدادی موارد دیگر که من در بحث آزادی نیستم ، می توانید بسیاری از اصطلاحات نمایش داده شده را که باید از طریق آنها جستجو کند ، ارائه دهد و بخش قابل توجهی از این شاخص را در بر بگیرد.

هرکدام از این موارد را باید بدست آورید (خوب ، مرتب سازی بر اساس – ترفندهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از به ثمر رساندن برخی از اسناد از آنها استفاده کنید ، که من مجدداً در مورد آنها بحث آزادی نیستم) و معمولاً ادغام نمرات فقط بعد از داشتن آنها مفید است. برای همه شرایط پرس و جو محاسبه شده است ، زیرا در این صورت اطلاعات بیشتری درباره متن موجود دارید. "

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

آیا این امکان وجود دارد که صفحه اصلی بدون استفاده دیگر باشد؟

اگر کسی در مورد آن فکر کند ، منطقی خواهد بود که الگوریتم اصلی PageRank ممکن است مورد استفاده نباشد. ممکن است که تکامل یافته یا تجدید نظر کند. Googler سابق ادعا می کند که به طور کامل جایگزین شده است. این ادعا با شواهد قابل مشاهده در به روزرسانی های ثبت اختراع اخیر Google ، جایی که فرم جدیدی از PageRank ادعا شده است ، مطابقت دارد.

پیشنهاد ویژه  Google به روزرسانی های فوریه و مارس 2019 بحث می کند

بحث اخبار هکرها را اینجا بخوانید:

https://news.ycombinator.com/item؟id=20440079

بحث توییتر را اینجا بخوانید
https://twitter.com/hamletbatista/status/1150885678680428545

منبع مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *