نوشته قبلی نوشته بعدی Baidu SEO: تحویل محتوا ، سرعت و قابلیت دسترسی

Baidu SEO: تحویل محتوا ، سرعت و قابلیت دسترسی

Baidu SEO: تحویل محتوا ، سرعت و قابلیت دسترسی منتشر شده در آوریل 3, 2020ارسال دیدگاه

علاقه مند به حوزه Seo & Sem

هنگام کار با مشتریان در زمینه بهینه سازی وب سایت های خود برای بازار چین ، یک گفتگوی اولیه مشترک مربوط به Firewall بزرگ و نحوه ارائه خدمات به طور موثر در چین است.

فایروال بزرگ اصطلاحی است که برای توصیف سانسور محتوا در چین به کار می رود. وقتی در مورد SEO بایدو صحبت می کنیم ، یک اصطلاح بسیار سوءاستفاده و سوء تفاهم نیز هست.

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

وب سایتهایی که در خارج از چین میزبانی می شدند از زمان بار آهسته رنج می بردند ، اما اکثر وب سایت ها بدون در نظر گرفتن منشاء آنها آهسته بارگیری می شوند.

چندی پیش ، سرعت اینترنت چین به طور متوسط ۷۰۰ / kbps در حالی که سرعت اینترنت در انگلیس به طور متوسط ۳،۸۱۲ در کیلوبیت بر ثانیه و در ایالات متحده ۴،۶۸۴ / کیلوبیت بر ثانیه بود.

در نتیجه ، این امر باعث شده تا کاربران از صفحات آهسته بارگیری کنند ، بنابراین عادت به باز کردن چندین برگه یا آیتم در برگه های جدید شکل گرفته است ، یک رفتار کاربر که امروزه همچنان رخ می دهد.

سرعت در حال حاضر چندان مسئله ای در چین نیست ، با سرعت متوسط ۹۱٫۸۸ / Mbp در دسک تاپ. گفته می شود ، در هنگام بهینه سازی سایت خود برای کاربران بایدو و کاربران چینی ، باید ملاحظات دیگری نیز در نظر داشته باشید.

ایندکس شدن در بایدو نیز به عنوان یک چالش دشوار مطرح است ، اما این طور نیست.

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

درست است که بایدو نسبت به گوگل معیارهای متفاوتی دارد ، اما این معیارها را می توان رعایت کرد و سایت شما ایندکس شد.

در واقع ، خود بایدو می گوید :

وی گفت: "بیشتر وب سایت های اینترنتی به هیچ وجه در بایدو گنجانده نشده اند. اینگونه نیست که بایدو آنها را پیدا نکرد ، بلکه آنها قبل از وارد شدن به پایگاه داده فیلتر شدند. "

بنابراین چگونه می توانید قبل از ایجاد بانک اطلاعاتی Baidu از فیلتر شدن جلوگیری کنید؟

درک عوامل رتبه بندی فایروال عالی و سرعت سایت

فایروال بزرگ اغلب در مکالمه استفاده می شود تا به سرعتی که وب سایت ها (میزبان خارج از چین) در داخل کشور بار می آورند ، ارتباط یابد. با این حال ، این تصویر کامل نیست.

چین نیز مانند اکثر کشورها سرعت اینترنت مختلفی دارد. اگرچه ممکن است سایت شما در پکن بسیار خوب باشد ، لزوماً آنقدر سریع نیست که در سایر شهرهای بزرگ مانند چونگ کینگ قابل دسترسی باشد.

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

شما می توانید با استفاده از ابزارهایی مانند Webaka ، سرعت بارگذاری صفحه خود را در مناطق چینی تست کنید. (این فقط به زبان چینی موجود است و برای اجرای Flash نیاز دارید.)

ابزار تست سرعت منطقه ای چین Webaka

سرعت بارگذاری صفحه عامل مهمی برای بایدو است. همچنین عاملی برای چگونگی پردازش صفحه بایدو به پایگاه داده است.

پیشنهاد ویژه  آوریل 2019 به دلیل خطای انسانی خاموشی های Google

دوباره با اشاره به Ziyuan:

اگر سرعت بار صفحه وب بسیار آهسته باشد ، ممکن است صفحه به عنوان یک "صفحه کوتاه" رفتار شود. توجه به این نکته ضروری است که زمان بارگذاری تبلیغات نیز در کل زمان بارگذاری صفحه در نظر گرفته می شود. "

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

این بدان معنی است که اگر شما سریع نیستید ، بایدو حتی نمی تواند صفحه شما را ایندکس کند.

فایروال بزرگ به عنوان سدی برای سانسور علیه:

  • وب سایت هایی که به نظر می رسد محتوای حساس سیاسی منتشر می کنند.
  • برخی از بسترهای رسانه ای اجتماعی / خود نشر در خارج از چین میزبان هستند.
  • هر محتوای دیگری که از نظر دولت چین نادرست تلقی شود. این شامل تعدادی از وب سایتهایی است که ما مورد نظر آنها قرار می دهیم ، مانند Google ، Facebook ، Instagram ، چینی ویکی پدیا و برخی از انتشارات مهم (به عنوان مثال ، نیویورک تایمز).

با این حال ، بعضی اوقات وب سایت هایی که دارای محتوای سیاسی یا "حساس" نیستند می توانند از فایروال بیزار شوند و تمام وب سایتهای خارج از چین می توانند متناوب بارگیری یا کاملاً در دسترس داشته باشند.

فراوانی این موضوعات با وقایع سیاسی در چین مرتبط است ، با وقفه های بیشتر و مسائل در زمان های حساس.

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

در نوامبر سال ۲۰۱۴ ، شبکه CDN EdgeCast مسدود شد ، به این معنی که مشتریان آنها (از جمله Atari ، Magento ، WordPress ، Pokemon و Tumblr) احتمالاً خاموشی و مشکلات عملکرد ارگانیک را در چین تجربه خواهند کرد.

"لطفاً به شما توصیه كنید ، ما به دلیل افزایش ناگهانی محدودیت هایی كه توسط دولت چین اعمال می شود ، در زمینه تحویل محتوا در منطقه چین مشكل داریم. اگر گزارش هایی را از کاربران نهایی دریافت نمی کنید که قادر به مشاهده محتوا از داخل چین نیستند ، لطفاً با مرکز عملیات شبکه ما تماس بگیرید تا گزینه های موجود در اختیار شما قرار بگیرد. "

این اختلال همچنین با زمان برنامه چهارم چهارم ، که دو هفته قبل از آن رخ داده ، ارتباط دارد.

پیشنهاد ویژه  سئو منفی و رتبه بندی گمشده؟ این را بخوان

به همین دلیل ، مهم است که ابتدا وب سایت مورد نظر برای بهینه سازی را در داخل چین در دسترس داشته باشید. می توانید این کار را با ابزاری مانند GreatFire.org بررسی کنید .

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

با توجه به وقفه و ناپایداری فایروال ، کاهش عملکرد در بعضی مواقع می تواند به دوره بلوک یا اندازه گیری توسط فایروال ردیابی شود – و در این موارد ، کار چندانی نمی توان انجام داد.

بایدو و HTTPS

تصویب HTTPS در چین بسیار کندتر و با تأکید کمتر از آنچه در ایالات متحده و سایر بازارها وجود داشته است.

بایدو پشتیبانی کاملی از خزیدن و نمایه سازی صفحات وب پروتکل HTTPS در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد ، و سپس در تابستان ۲۰۱۶ آنها بایدو-عنکبوت را بیشتر به روز کنند تا بتوانند HTTPS را بهتر اداره کنند.

مشابه Google ، Baidu ادعا می کند سود کمی در رتبه بندی از محتوای سرور به طور ایمن برای کاربران دارد.

Baidu و JavaScript

در حالی که گوگل و بینگ در خزیدن مطالب ارائه شده از طریق JavaScript بسیار بهتر شده اند ، اما بایدو عنکبوت هنوز مسیری طولانی را طی کرده است.

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

در Ziyuan ، پایگاه دانش خود Baidu ، گفته است که اگرچه کاربران می توانند محتوای غنی ای را که از طریق JavaScript ارائه می شود مشاهده کنند ، اما بایدو به دلیل فناوری های استفاده شده ، از تلاش برای فهرست بندی مطالب خودداری خواهد کرد

این شامل محتوای AJAX ، پیوندهای JavaScript ، تعویض زبان در JavaScript یا هر چیز دیگری است که محتوا یا پیوندها را در JavaScript پنهان می کند.

بایدو و CDN

اگر در چین با سرعت سایت مشکل دارید ، استفاده از CDN شاید بدترین ایده نباشد.

علاوه بر بهبود سرعت ، CDN ها همچنین می توانند مزایای دیگری مانند توابع اضافی امنیتی ، به روز و لبه سئو را ارائه دهند .

وقتی انتخاب CDN برای چین می آید ، سه گزینه در دسترس شماست:

  • یک CDN جهانی (به عنوان بخشی از استراتژی بین المللی و گسترده تری شما).
  • CDN چینی محلی.
  • یک CDN محلی در خدمت شما.
تبلیغات
ادامه خواندن زیر

CDN های جهانی برای چین

به عنوان بخشی از استراتژی بین المللی گسترده تان یا پشته فناوری پیشرفته ، ممکن است از CDN جهانی استفاده کنید.

با این وجود ، ممکن است که دولت چین تصمیم بگیرد که یک CDN جهانی را مسدود کند (مانند نمونه EdgeCast که در مقاله به آن اشاره شد).

پیشنهاد ویژه  جان مولر گوگل: برای یافتن سایت خود صبر نکنید تا افراد سایت خود را پیدا کنند

همچنین لازم به ذکر است که همه CDN های جهانی در چین کار نمی کنند ، بلکه شامل Quantil ، CDNetworks ، Akamai و Amazon Cloudfront است .

ارائه دهندگان CDN چینی

اگر در CDN جهانی نیستید یا زیرساخت وب سایت شما نسخه چینی سایت شما "خارج" از تنظیمات اصلی را دارد ، ممکن است بخواهید از یک ارائه دهنده محلی CDN چینی استفاده کنید.

اینها معمولاً به دلیل موقعیت مکانی در چین عملکرد بهتری دارند ، اما هر CDN جهانی با یک شبکه گسترده و مکانهای گسترده در چین نیز در سطح بالایی عملکرد خواهد داشت.

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

دو CDN محبوب چینی برای انتخاب از این موارد عبارتند از:

CDN های چینی سلف سرویس

این CDN ها می توانند از قیمت CDN جهانی مقرون به صرفه تر باشند ، اما ممکن است شما بدهی فنی بیشتری به ارث ببرید و به کارهای داخلی بیشتری نیاز دارید زیرا این راه حل ها عمدتاً برای سرویس دهی هستند.

سه ارائه دهنده اصلی در چین عبارتند از:

تبلیغات
ادامه خواندن زیر

بارگیری منابع

با توجه به همان یادداشت های CDN ، مهم است كه منابع (كتابخانه های JS و CSS) از Google CDN یا سایر CDN غربی بارگیری نشوند.

این CDN ها می توانند به راحتی از چین (از طریق فایروال بزرگ) مسدود یا اندازه گیری شوند و این باعث می شود صفحات وب شما به آرامی بارگیری شود و خطر حذف شدن از این فهرست را داشته باشد.

بهترین روش بارگیری کتابخانه های جاوا اسکریپت و CSS برای سایت چینی شما از کتابخانه های میزبان در چین مانند UpYun خواهد بود.

خلاصه

خلاصه اینکه ، چقدر شما محتوای خود را در چین تحویل می دهید می تواند بر عملکرد ارگانیک شما در بایدو تأثیر بگذارد و اینکه آیا بایدو نمایه سازی صفحات را انتخاب کند یا خیر.

با این حال ، سه قانون طلایی عبارتند از:

  • اطمینان حاصل کنید که صفحات شما به سرعت بارگیری می شوند.
  • اطمینان حاصل کنید که لینک ها و محتوای اصلی بدن از طریق JavaScript ارائه نمی شوند.
  • محتوای خود را از طریق CDN (مطمئن شوید که فوق العاده) خدمت کنید.
تبلیغات
ادامه خواندن زیر

منابع بیشتر:


اعتبار تصویر

تصویر گرفته شده توسط نویسنده ، اکتبر ۲۰۱۹

منبع مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *